Městský parlament dětí a mládeže Brno


Povídej mi o střední
19.11.2015

Každý rok se stovky brněnských žáků základních škol trápí s výběrem školy střední. Proto jsme se rozhodli letos uspořádat novou akci, která jim má rozhodování ulehčit. Pozvali jsme naše známé a kamarády z různých středních škol a gymnázií v Brně, aby prezentovali své zkušenosti, postřehy a názory na jejich aktuální školu.
A jak to vlastně probíhalo? U jednotlivých stolečků seděli studenti středních škol, kteří trpělivě zodpovídali otázky deváťáků. Jedinečnost naší akce spočívala v tom, že jste se mohli dozvědět zkušenosti, tipy, rady a celkový pohled na onu školu z pohledu studenta. Studenti to jsou aktuální, tudíž mají nejlepší přehled o průběhu vyučování, jídelnách, záchodech a zkrátka o všem, co vás zajímá. Na akci jste se mohli setkat se spoustou oborů a gymnázií z Brna.
Žáci zde mohli objevit i chutné občerstvení a vzpomínkové předměty. Dále zde byl připraven stánek, kde bylo možné se dozvědět, co to vlastně všechno obnáší, být studentem střední školy.
Tuto akci hodnotíme jako velmi úspěšnou! Přišlo k nám téměř 200 žáků devátých a osmých tříd, a doufáme, že většině z nich akce pomohla v jejich rozhodování. Podle zpětné vazby byli spokojeni s nabídkou středních škol, kterou jsme jim poskytli i s občerstvením zdarma.
Moc děkujeme také studentům středních škol, kteří se zhostili doslova nejdůležitějšího úkolu a to povídat o svojí škole, protože bez nich by akce nemohla vůbec proběhnout.
Velmi se těšíme na další rok, až budeme mít možnost opět pomoci. Můžete se těšit na pestřejší výběr středních škol i lepší časovou organizaci tříd.

~ Klára Kadlecová, Kateřina Pálková

0 Komentářů

Napiš komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *